خانه / تغذیه / خوراکی های ممنوع در وعده غذایی صبحانه

خوراکی های ممنوع در وعده غذایی صبحانه

انتخاب صحیح مواد غذایی انتخابی در وعده صبحانه می‌تواند برای بدن بسیار مفید باشد اما در عین حال انتخاب بد مواد غذایی در وعده صبحانه می‌تواند به بدن آسیب برساند.

پژوهشگران لیستی از غذاهای ممنوعه در وعده صبحانه که می‌تواند باعث برهم خوردن “وضعیت گوارشی” فرد و بروز سوء‌هاضمه در افراد شود را معرفی کرده‌اند.

گفتنی است، وعده صبحانه در میان اقوام مختلف دنیا تفاوت دارد و تنها نان به همراه نوشیدنی و مشتقات لبنی وعده غذایی اکثر مردم در سراسر دنیا نیست و بسیاری از افراد غذاهای دیگر در وعده صبحانه می‌خورند که می‌تواند باعث ناراحتی معده در آنها گردد.
بررسی‌ها نشان می‌دهند، از جمله غذاهای مضر در وعده صبحانه خوردن “کنسرو تن ماهی”، سوسیس به ویژه انواع تند آن، سوپ مرغ با رشته فرنگی، ترشی، “شیرینی وانیلی”، پیاز پخته همراه با غذا، توت فرنگی و سیر است.
پژوهشگران توصیه می‌کنند حتی مسافرانی که با هواپیما از شهر محل سکونت خود دور شده‌اند از خوردن این غذاها در وعده صبحانه جدا پرهیز نمایند زیرا می‌تواند باعث برهم ریختن شدید وضعیت مزاجی آنها شود.
پژوهشگران نخوردن این مواد غذایی را به ویژه به افرادی که تحت رژیم‌های غذایي سفت و سخت در وعده غذایی صبحانه از پروتئین استفاده می‌کنند توصیه اکید می‌کنند.

همچنین ببینید

روغن نعناع چه خواص و فوایدی دارد؟ ?

روغن نعناع برای رفع گرفتگی عضله مفید است. نعناع، گیاه دارویی است که برای رفع …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


error: کپی برداری ممنوع 😉